Realizácia krytého parkovacieho státia spolu s priestrannou garážou je snom každého motoristu. V tomto prípade nás oslovil zákazník už v štádiu príprav a stavebných prác, preto sme mohli prístrešok zakomponovať do stavby tak aby tvorili spolu jednotný celok, nielen vizuálne ale aj funkčne.

Obsah dodávky

brana do kopca
brana do kopca
01.

Kryté státie pre dve autá

02.

OPlotenie z ťahokovu

03.

Posuvná brána v strmom kopci

04.

garážová brána

01. kryté státie pre dve autá

Hlavnú kostru tvoria hrubostenné oceľové profily navrhnuté statikom. Celá konštrukcia bola žiarovo pozinkovaná a ošetrená polyuretánovým náterom. Touto kombináciou sme dosiahli perfektnú odolnosť voči poveternostným vplyvom a dlhú životnosť bez korózie.

Strešná konštrukcia je zložená z PUR sendvičových panelov, čím sme zabezpečili ochranu proti orosovaniu a okvapkávaniu zo strechy. Bočné čielka sú vytvorené z falcovaného plechu. Všetky plechy boli rezané pod uhlom sklonu státia, čím bol zabezpečený nerušený vzhľad.

cof
Foto v štádiu stavby
Oplechovania pokračujú po celom obvode
Finálny výsledok

02. Dizajnové oplotenie
z ťahokovu

Už na prvý pohľad bolo vidieť, že oplotenie nebude na realizáciu jednoduché. Oplotenie bolo vyrobené z jaklových profilov s výplňou z ťahokovu. Oplotenie bolo komplexne ošetrené zinkovou vrstvou a práškovým nástrekom. Väčšina výplní nemá klasický obdĺžnikový tvar, ale tvar kosoštvorcov prípadne iných šikmých útvarov

Ďalším dodatočným elementom bola strieška na kontajnerové státie ako aj dvierka. Všetky dielce boli vyrobené pod rôznymi uhlami. Výrobu a montáž nám tiež zhoršoval aj tvar múrikov, kedy sme museli na múrik umiestniť pánt s integrovaným ložiskom. Výsledok ale stál za to, zákazník spokojný a dizajnové prekrytie hotové 🙂

celkový pohľad na plotové dielce
Prekrytie miesta na kontajner (zatvorené)
šikmý dielec s výrezmi
Prekrytie miesta na kontajner (otvorené)

03. Posuvná brána otváravá do kopca

Poriadnym orieškom pre nás bola realizácia posuvnej brány otváravej do kopca, keďže štandardná posuvná brána sa vie pohybovať iba v rovine, prípadne miernom kopčeku, tu sme museli vyriešiť prevýšenie 1m na 6 metroch dĺžky.

Dali sme hlavy dokopy a tu je výsledok

Zatvorená brána, pohľad z ulice
Zatvorená brána, pohľad z dvora
Otvorená brána, pohľad z dvora
Otvorená brána, pohľad z ulice

04. Garážová brána, vstupné dvere, hliníkové okná

Poslednou činnosťou bola dodávka a montáž garážovej brány, prevedenie bez prelisov, hladký plech na paneli. Tretia sekcia je tvorená z hliníkových profilov veľkoformátovými plexi výplňami.

Hliníkové dvere a okná boli dodané z kvalitných profilov s prerušenými tepelnými mostami

Garážová brána a presklenná sekcia

Tím Fikoma

Similar Posts