Chceli by ste k rodinnému domu balkón, ale nemáte pre neho vysunutú dosku, alebo dostatočnú konštrukciu? Môžte sa inšpirovať našim zákazníkom, ktorý si dal navrhnúť, vyrobiť a namontovať tak trošku atypický balkón

Konštrukcia balkóna

Nosná konštrukcia

Konštrukcia je tvorená hrubostennými oceľovými prvkami. Každý prvok bol na dielni detailne vyrezaný, zvarený a pripravený na žiarové zinkovanie. Kvalitne pozinkovaná konštrukcia bola ešte práškovo nalakovaná a pripravená na zloženie.

Keďže sme si vedomí, že zinkovne a lakovne majú svoje limity a vedia spracovať materiál iba do určitých tvarov alebo veľkostí, navrhli sme konštrukciu ako montážnu. Tým pádom sme ku montáži nepotrebovali hydraulickú ruku.

Podlaha

Náš obľúbený materiál – kompozitný podlahový rošt sa zapáčil aj nášmu zákazníkovi. Zvolil si rošt 19×19 mm, ktorého malé otvory nedovolia predmetom prepadnúť sa skrz. Rošt je chemický odolný a tak ako celá konštrukcia ani on nechytí hrdzu.

Kotvenie

Kotvenie sme realizovali pomocou chemických kotiev do betónovej dosky medzi poschodiami. Použitie certifikovanej chémie bolo samozrejmosťou. Interiér ešte nebol finalizovaný, preto sme po dohode s investorom prichytili zábradlie pomocou závitových tyčí skrz stenu, z vnútra sme zapustili roznášacie platne dostatočne hlboko, aby nevznikal tepelný most z exteriériu do interiéru.

Celkový pohľad na balkón
Detail podlahy
Detail zo spodnej strany

Tím Fikoma

Similar Posts