Carporty alebo kryté státia sú obľúbenou súčasťou rodinného domu. Keďže v každom rodinnom dome sa nachádza aj nejaký ten automobil, určite je vhodné ho chrániť pred poveternostnými vplyvmi. Pre motoristu je síce najpohodlnejšie parkovať auto vo vyhriatej garáži a sadnúť si do nahriateho tátoša, niekedy však stačí, aby bolo auto kryté pred dažďom, snehom či rannou rosou. Už len takáto ochrana predĺži znateľne životnosť motorového vozidla.

1. kryté státie pre osobné automobily

Hlavnou požiadavkou bolo aby bola pre osobné autá prístupná čo najväčšia plocha. Po dohode sme zvolili verziu so 4 ks oceľovými nohami a strecha prekrytá PVC membránou, v tomto prípade Fatrafol. Prístrešok je samostatne stojaci na 4 základových pätkách. Medzi krytým státim a rodinným domom sme namontovali 2 komponentné oplechovanie, ktoré je schopné absorbovať dilatáciu medzi rodinným domom a strechou prístrešku.

Pohľad na rodinný dom a prístrešok z ulice
Pohľad z dvora na prístrešok
Pohľad z ulice na prístrešok

2. Záhradný domček na náradie

Ako to už býva, priestoru na odkladanie záhradného náčinia, bicyklov alebo iného náradia nieje miesta nikdy dosť. Vyrobili sme preto pre zákazníka záhradný domček s dvomi garážovými bránami, v štýle, ktorý sa vizuálne ponáša na rodinný dom, a tým pádom s ním tvorí harmonický celok.

Domček sme vytvorili z oceľovej konštrukcie. Tá bola opláštená OSB doskami, na ktoré sme aplikovali fasádny polystyrén. Polystyrén sme tradične ošetrili fasádnou omietkou. Strecha je vodotesne uzavretá PVC fóliou.

Záhradný domček v štádiu výstavby
Kostra domčeka

Chceli by ste vidieť aj naše ďalšie realizácie atypických prístreškov? Skúste pozrieť tento: www.fikoma.sk/kryte-parkovacie-statie-posuvna-brana-v-kopci/

Tím Fikoma

Similar Posts